Sepette tüm ürünlere ek %15 İndirim 🌾 400 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO

Deri Aksesuarlar Nasıl Temizlenir?

Leather & Paper tarafından tarihinde yayınlandı.

Deri ürünler, çoğu insanın dolabında hatırı sayılır bir yere sahip. Deri ayakkabılar, deri çantalar, deri kıyafetler bunlardan sadece bazıları. Hatta öyle ki bazen günlük aksesuarlarımız da deriden yapılmış oluyor. Deri anahtarlıklar ve deri bileklikler de bunların arasında.
Leather&Paper Deri Çanta
Durum böyle olunca deri ürünlerin temizliği ayrı bir öneme sahip oluyor. Bu yüzden de insanların en fazla merak ettiği konuların başında ‘deri temizliği nasıl yapılır’ sorusu var. Derinin doğal ve hassas olması, temizliğinde de hassasiyet gerektirmektedir. Biz de bu yazımızda sizler için deri temizliğinde kullanabileceğiniz yöntemlerden bahsettik.
İşte en iyi sonuç alacağınız deri temizleme yöntemleri;
Deri Çanta Nasıl Temizlenir?
En fazla kullandığımız deri ürünlerden olan deri çantaların temizliği de özel olmalıdır. Uzun yıllar boyunca kullanmak istediğimiz deri çantaları yıpranmayacakları bir biçimde belirli aralıklarla temizleyerek koruyabiliriz. Bakımı yapılmış bir deri çanta, sentetik malzemelerle üretilmiş çantalardan çok daha dayanıklı ve uzun yıllar kullanıma uygundur.
Deri Çanta Temizleme
Deri çantayı temizlemenin en garanti yolu ise vazelin kullanmakt. Leke olan yerin üzerine vazelin sürerek yumuşak bir bez yardımı ile hafifçe silmek çantanızı lekeden kurtaracağı gibi daha parlak bir görüntüye kavuşmasını da sağlayacak. Bu işlemi 4-5 hafta aralıklarla tekrarlayarak daha sağlıklı bir yüzey elde edebilirsiniz.
Bununla birlikte, çanta üzerindeki tozları temizlemek istiyorsanız bir başka yöntem daha var. Yine yumuşak bir dokuya sahip toz bezini ıslatıp hafifçe sabunla köpürterek, lekenin veya tozun olduğu bölgeye uygulayın ve yepyeni görünen bir çantanın keyfini çıkarın.
Deri Kıyafet Nasıl Temizlenir?
Hemen hemen her mevsim giyilebilen deri kıyafetler, kadın, erkek fark etmeksizin herkesin dolabında yer alıyor. Çantalar gibi uzun yıllar kullanabilmek için temizlikleri ve bakımlarını sağlamamız önemli. Deri kıyafetlerin temizliği de deri çantalara benziyor diyebiliriz. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı noktalar söz konusu.
Leather&Paper Deri Kıyafet Temizleme
Deri kıyafetlerinizi çamaşır makinesinde yıkamak, yapılabilecek en büyük hatalardan biri. Bunun yerine pamuğa sürülmüş vazelin veya bir krem ile deri ceket üzerinden geçmek yeterli olacak. Bu sayede yeniden beslenecek olan deri, daha canlı bir görünüme kavuşur.
Deri Ayakkabı Nasıl Temizlenir?
Deri ürünler arasında oldukça önemli bir yere sahip bir diğer ürün ise ayakkabılar oluyor. Deri ayakkabıların daha parlak ve canlı durması, ilk günkü gibi şık dokuya sahip olması en büyük isteklerden. Bunu sağlamanın yolu ise bir parça pamuk ve zeytinyağından geçiyor.
Leather&Paper Deri Ayakkabı Temizleme
Birkaç damla zeytinyağını pamuğa dökerek ayakkabıyı temizlemek ayakkabıya daha yeni bir görüntü vereceği gibi, derinin daha kaliteli kalmasını da sağlayacaktır. Siz de bu yöntem ile deri ayakkabılarınızı yeni almış gibi kullanabilir ve en şık kıyafetleriniz ile kombinleyebilirsiniz.
Daha fazla gör →